Wypas: Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych

Masz dość piwnej nudy? Odwiedź Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych! To impreza na wypasie, której już zazdrości nam Polska. Widzimy się w weekend 23-24 listopada w Targach Lublin.

Lublin na 2 dni stanie się piwną stolicą Polski. Ponad 30 browarów rzemieślniczych z Polski 
i z zagranicy, prawie 300 piw o różnym smaku, kolorze i zapachu. Do tego foodtrucki 
z oryginalnym jedzeniem. To wszystko czeka na Was w weekend 23-24 listopada w Targach Lublin podczas Lubelskich Targów Piw Rzemieślniczych. Masz dość piwnej nudy? Nie może Cię tu zabraknąć!

 

Jest międzynarodowo

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych (23-24 listopada) to idealna okazja, żeby zobaczyć, jak bogaty jest świat piwowarstwa. Na największej hali Targów Lublin stanie ponad 30 browarów rzemieślniczych zarówno z Polski, jak i z zagranicy (wśród wystawców pojawią się browary z Kanady, Norwegii, Serbii 
i Słowacji). Każdy z nich przywiezie od kilku do kilkunastu swoich piw. Zwykle za kranami znajdziecie samych piwowarów, którzy chętnie podzielą się wiedzą i wyjaśnią, w jaki sposób powstał dany trunek. Sprawdźcie pełną listę wystawców.

 „Good men drink good beer”

Mango i whisky

Podczas targów czeka na Was prawdziwe bogactwo smaków. Na imprezie pojawią się m.in. piwa 
z amerykańskim chmielem, który nadaje solidną goryczkę, zapach i smak cytrusów oraz owoców tropikalnych. Będą także te z dodatkiem owoców: np. malin, mango czy truskawek. Fani ciemnych piw mogą przebierać wśród stoutów np. z dodatkiem kawy najwyższej jakości, czy tych leżakowanych 
w beczce po whisky albo koniaku. Tradycjonaliści znajdą świetne piwa pszeniczne pachnące bananami 
i goździkami.

Piwo i wiedza
Targi to także doskonała okazja, żeby zaczerpnąć piwnej wiedzy. Zapraszamy na wykłady na temat piwowarstwa domowego, gdzie dowiecie się, jak uwarzyć własne piwo, jak je degustować, dobierać szkło i oceniać dany trunek. Nowością tegorocznej edycji będzie Beer Blog Day, czyli spotkanie piwnej blogosfery połączone z cyklem warsztatów i wykładów, na które wstęp będą mieli nie tylko blogerzy, ale również wszystkie osoby odwiedzające targi.

Tak było rok temu. Wpadajcie

12 tysięcy osób

W ubiegłym roku imprezę odwiedziło aż 12 tys. osób. – To wyraźnie pokazuje, że lublinianie i nasi goście z regionu i kraju szukają nowych smaków i od piwa wymagają czegoś więcej – tłumaczy Jakub Kafel, koordynator imprezy. – Promujemy kulturę piwną i pokazujemy, że piwo to nie tylko koncernowy lager, ale całe bogactwo różnych stylów – dodaje. Kto powinien przyjść na LTPR? – Zapraszamy nawet tych, którzy nie lubią piwa. Wśród takiej ilości 
i różnorodności na pewno uda się wybrać coś wyjątkowego i przekonać do tego, że piwo to nie jest nudny napój. Pomogą w tym nasi piwni doradcy, których będzie można spotkać na hali – mówi Jakub Kafel. Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych to nie tylko wyśmienite piwo, ale również pyszne jedzenie. Na placu przez halą stanie kilkanaście foodtrucków, natomiast fanów ekologicznej żywności i rękodzieła zapraszamy do odwiedzenia Strefy „Kolorowe Jarmarki”.

CZAS I MIEJSCE:
Targi Lublin ul. Dworcowa 11, 20-406 Lublin; Hala: C
Godziny wstępu:
23.11.2018 (piątek) – 16:00 – 00:00
24.11.2018 (sobota) – 12:00 – 00:00
Bilety: bilet jednodniowy wielokrotnego wstępu (opaska) – 8 zł
Bilety w przedsprzedaży do nabycia na kupbilecik.pl

Dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco – do zobaczenia.

Dodaj komentarz