Uczta. Koncert Kraftwerk w Krakowie. Galeria Foto

Obecnie występy Kraftwerk to koncerty w technice 3D, z którymi odwiedzali już Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Tate Modern w Londynie. Grupa założona w 1968 r. w Dűsseldorfie. Wywarła ogromny wpływ na rozwój wielu gatunków muzycznych, tj.: electro, techno, industrial, czy na grupę stylów tzw. "nowej fali".

Czterech muzyków przy konsolach, w statecznych pozach. A na olbrzymim ekranie wizualizacje poszczególnych kompozycji, np: spodek kosmiczny, który wylądował obok hali krakowskiego Ice Congress Centre, czy nostalgiczna przejażdżka Garbusem po autostradzie. W utworze "Robots"- manekiny z podobiznami muzyków, "Tour de France"- utwór o słynnym wyścigu kolarskim. "Computer World"- jest niemalże proroctwem ery komputerów. Miłym akcentem w "Packet calculator", lider Ralf Hutter, w języku polskim zaśpiewał: "Jestem operator i mam mini kalkulator mały klawisz naciskam i melodię wygrywam!".

Dla mnie i dla moich znajomych, z  którymi jeździmy na ich koncerty, był to niezapomniany wieczór. Mam nadzieję, że w przyszłości będę jeszcze miał okazję usłyszeć i zobaczyć Kraftwerk,  dopóki "niemiecka maszyna" ma jeszcze w sobie tyle witalności.

Jacek Kwiatkowski

Koncerty: 2002- Gent, 2004-Warszawa, 2005- Pardubice, 2006- Gent, 2008- Kraków;

Koncerty 3D: 2013- Poznań, 2015- Kraków.

Koncert odbył się 4 grudnia 2015 w Ice Congress Centre Kraków